Home

Pomoc prawna dla Polaków z UK

Pomoc prawna dla Polaków z UK

Prowadzony przez nas oddział w Londynie, specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej dla Polaków mieszkających w Anglii, w tym w szczególności w sprawach rodzinnych (rozwód, kontakty rodziców z dziećmi), spadkowych (testament, spadek, dziedziczenie), sprawach z zakresu prawa pracy, jak również świadczeniu pomocy prawnej na rzecz firm, związanej z ich bieżącą działalnością gospodarczą.

Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii pozostawili w Polsce rodziny, majątek i często prowadzą tam rozliczne interesy. W związku z tym często potrzebują konsultacji dotyczącej polskiego prawa, której udzielić może jedynie polski prawnik znający realia i praktyczne aspekty polskich regulacji prawnych. Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii mogą skorzystać ze świadczonych przez Kancelarię usług prawnych bez konieczności podróży do Polski. Mogę spotkać się osobiście w Anglii (Londyn i okolice).

W sprawach wymagających zastępstwa adwokackiego przed brytyjskimi sądami współpracujemy z renomowaną Kancelarią, w której zespole pracują angielscy prawnicy posiadający tytuł solicitora (odpowiednik radcy prawnego) oraz barristera (odpowiednik adwokata). W Anglii i Walii jesteśmy uprawnieni do wykonywania zawodu prawnika jako tzw. Registered European Lawyer.

Adwokat Przemysław Kral wpisany jest bowiem na listę prawników zagranicznych Brytyjskiej Rady Adwokackiej na podstawie Dyrektywy 98/5/EC Parlamentu Europejskiego i Rady z 16.02.1998 w sprawie ułatwienia stałego wykonywania zawodu prawnika w innych krajach członkowskich niż to, w którym zostały uzyskane kwalifikacje.
https://www.barstandardsboard.org.uk

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie w Londynie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 609 493 068, + 48 609 013 777 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (kancelaria@adwokat-kral.pl)

Przemysław Kral 1